JEUGDTRAINERS GEZOCHT

Doordat onze club blijft groeien en veel jeugdatleten telt, zijn we nog op zoek naar bijkomende jeugdtrainers.  Interesse? Of ken je iemand? Laat het ons weten op bestuur@eendrachtaalst.be

Juli 2022

KBC Nacht van de Atletiek - uitstekende prestaties

Tijdens de KBC Nacht van de Atletiek te Heusden-Zolder van zaterdag 2 juli liep Ruben Verheyden, zoals hij zelf zei ”de wedstrijd van zijn leven”. In de A-reeks van de 1500m met toplopers zoals de Keniaan Kipkorir eindigde hij met een sterk eindschot tweede in 3.35.19. Een nieuw persoonlijk en clubrecord en tevens het minimum om aan het EK te Munchen te mogen deelnemen. Met deze tijd komt hij nationaal ook op de 5de plaats aller tijden. Bij de beloften is hij zelfs tweede op de Europese ranglijsten van 2022 en bij de "alle categorieën" staat hij 8ste. Wat een prestatie!

Lees meer »
Juni 2022

Eendracht Aalst 9de club in België

Op elk kampioenschap worden er ook clubklassementen bijgehouden aan de hand van de medailles, de zogenaamde medailletafel. Met 2x goud en 1x brons deed onze club het uitstekend en prijken we trots op de 9de plaats. Via de top 8 plaatsen staan we 14de. 

Lees meer »

Afgelasting Zomerse meeting

Het bestuur van Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst heeft besloten de “Zomerse meeting” die volgende zondag 03/07/2022 zou plaats hebben niet te organiseren. Het is organisatorisch niet mogelijk deze meeting te laten plaatshebben waardoor deze dus wordt afgelast.

Lees meer »

Goud voor Koen Gardeyn en Marc Van der Hoeven

Tijdens de Belgische kampioenschappen van 11 en 12 juni voor masters te Brugge slaagde Koen Gardeyn er in zowel de 1500 (4.37.17) als de 800m (2.18.82) van de M50 te winnen. Marc Van der Hoeven werd winnaar van de 5000m M60 in 17.51.62. Freddy Goeffers werd bij de masters M70 2de in de 80m horden (21.89) en 3de in speer (24m90) en 200m (37.65)

Lees meer »

KVV Meerkamp 28 en 29 mei 2022 te Herentals.

Sven Jacobs werd na een goed eerste dag die hij als 3de afsloot in de einduitslag bij de seniores 5de met 5419 punten. Zijn prestaties 100m 11.85 / ver 6m26 / kogel 7m41 / hoog 1m91 /400m 52.79 / 110m H 15.36 / discus 18m98 / polsstok 2m80 / speer 34m01 /1500m 4.52.78

Lees meer »

Goud voor Dries Van Nieuwenhove en Marius De Bruyn.

Tijdens het KVV alle Categorieën van 14 mei 2022 te Merksem behaalde Dries Van Nieuwenhove in de 400m met 47.11 de overwinning in een nieuwe persoonlijke recordtijd. Ook goud voor Marius De Bruyn die met veel voorsprong de 800m in 1.53.24 won. Sven Jacobs werd er 7de in de 110m horden in 15.80 Hij werd tevens nog 11de in het verspringen (6m12). Jane Silverans realiseerde met 25.27 de 10de tijd over de 200m. Julie en Anna Ornelis lukten in de 800m respectievelijk de 17 de tijd (2.29.53 ) en de 19de tijd (2.30.10)

Lees meer »
Mei 2022

PK PUPILLEN EN MINIEMEN

Dat er veel talent in onze jeugdrangen rondloopt, wisten we al langer, dankzij de Beker van Vlaanderen. Op het individuele Provinciaal kampioenschap te Sint-Niklaas werd dit nog maar eens bevestigd. Fenne Sienaert was andermaal één van de uitblinkers. Fenne won het kogelstoten met een worp van 11m93, goed voor een nieuw clubrecord (was van Wendy Van Lippevelde met 11m70 uit 1999). Fenne werd ook 2de bij het speerwerpen met een worp van 28m65. Miniem Lukas Van Lierde kon ook met 2x eremetaal naar huis trekken. Op de 80m (10.58) en op de 150m (19.43) werd hij telkens 2de. Esther Callebaut kon op de 1000m ook het zilver in ontvangst nemen na met 3.07.50 weer wat sneller te gaan ook. Arnaud Vermoesen (4de op de 1000m in 3.02), Fien Van Win (6de).. leverden uitstekende prestaties. U kan ze hier allemaal nalezen: https://www.atletiek.nu/wedstrijd/uitslagen/36486/

Lees meer »

Succesvolle Memorial Philippe Roelandt

Na een onderbreking van verschillende jaren wegens de corona mocht EA nog eens deze wedstrijd ter nagedachtenis van een jonge atleet die als miniem verongelukte toen hij een klasgenoot wou helpen terug inrichten.199 atleetjes kwamen opdagen om aan de verschillende wedstrijden deel te nemen.

Lees meer »

BVV HEREN AC in ERE-KBAB: 11de Plaats

In Lier in ere-KBAB afdeling kwamen de allerbeste clubs van het land tegen elkaar uit. Eendracht Aalst startte uitstekend met een klinkende overwinning van Dries Van Nieuwenhove. In 50.93 won Dries voor Dylan Owusu en Tuur Bras, zonder verpinken het BK podium van vorig jaar. Maar eigenlijk was er ondertussen - op de middag - al aan hamerslingeren gedaan. Kris Redant kwam onze club depaneren en haalde zelfs 3 punten binnen met een worp van 17m, waarvoor dank! In het hoogspringen haalde Sven Jacobs 1m85, goed voor een 8ste plaats en 5 punten. Sven zou er nog eens hetzelfde bijdoen na 110mH in 15.43. Good old en echte clubman Dirk Ledegen kwam onze club helpen op kogel en discus. Dirk was vroeger één van de allerbeste meerkampers ooit en kan in alle technische disciplines goed uit de voeten. Op beide nummers wist hij nog iemand te verschalken, zodat het 2x 2 punten werd. Hartelijk dank Dirk! Eén van Dirk zijn favorieten was het polsstokspringen. Hij zag er Lander Brack over 4m20 springen. Knap! Evert Coppieters kon de speer voorbij de 41m laten neerkomen. Het leverde een 9de plaats en 4 punten op. Hendrik Wailly nam de vlakke springnummers (ver en hinkstap) voor zijn rekening, tot hij helaas uitviel met een kleine spierscheur. Alvin Bombole weerde zich op de 100m (11.93) maar kon de 12de plaats niet ontlopen. De 800m ging razendsnel onder impuls van Tibo De Smet, Ruben Verheyden kon de laatste rechte lijn opnieuw uitpakken met zijn goede eindsprint tot op de meet Pieter Sisk nog 1 honderdste sneller was. Met 1.47.21 alvast wel weer een nieuw PR en doorschuiven naar de top30 allertijden. Marius De Bruyn kreeg een rommelige koers op de 1500m, toch was hij goed mee met de favorieten, een 6de plaats werd zijn deel. Stijn Van Nieuwenhove mocht last-minute nog de 200m invullen en deed dat met een nieuw PR uit baan 1 met 23.38. Op de 3000m kreeg Simon Meganck een reeks voorgeschoteld, die meer weg had van een Belgisch kampioenschap. Simon draaide vlot mee, maar het werd een tactisch eerste kilometer in 3.00, uiteindelijk werd het nog een knappe 8.27. Ward Oosterlinck heeft ook geen boodschap aan tactisch gedoe en koos om de 5k meteen op gang te trekken. Het werd uiteindelijk een 9de plaats in 15.23. Op de hoge horden (110mH) deed Sven Jacobs er nog eens 5 punten bij als 9de. Victor Bettens bevestigde zijn 400m race met 50.59. Op de 3000mST depaneerde Koen ons niet alleen, hij bleek ook een puntenpakker met 6 punten als 7de. Op de 4x100m leverde 45.31 ook weer 2 punten op. Op de afsluitende 4x400m werd er geknald. Victor Bettens, Stijn Van Nieuwenhove, Ruben Verheyden en Dries Van Nieuwenhove wonnen overtuigend hun reeks in 3.18, goed voor de 3de tijd in totaal. Eendracht Aalst werd in totaal 11de en mag tevreden de dag afsluiten in de allerhoogste afdeling. Proficiat allemaal!

Lees meer »

BVV DAMES AC: SCHITTEREND 2de

In Bornem stond de Interclub of ook wel Beker van Vlaanderen op het programma in 2de landelijke. De dames deden het schitterend en werden bijzonder knap 2de op amper 4 puntjes van de overwinning. Jane Silverans opende voor de club met een 3de plaats op de 100mH. Sarah De Schuyteneer werd 8ste met een sprong van 1m45. Fien Van Den Bremt kwam ons depaneren met de kogel, ze deed het goed met 6m54 en een 10de plaats. Lien Herwege smeet de speer voorbij de 25m, goed voor de 6de plaats. Mariska Parewyck won overtuigend de 400m in 56.65. Ze zou er zo'n 40 minuten later nog een 2de plaats op de 3000m bovenop doen. Van een leuke combinatie gesproken. Op de 100m kwam Lou Sterck last-minute in de ploeg en ze deed het goed met 13.47, een 8ste plaats. Ilkje De Vlieger koos voor een aanvallende wedstrijdtactiek, beloond met 2.19 en een 4de plaats. Jolein De Rocker debuteerde op de 1500m in een knappe 4.54, goed voor de 6de plaats. In het discuswerpen bezorgde Inge Eemans ook nog enkele puntjes met een worp van 13m77. Het verspringen werd een echte thriller. Lore Van Den Bremt leek op weg naar de overwinning met een knappe 5m25 sprong. Echter, de concurrente van AZW haalde ook 5m25 en pas bij haar laatste poging 5m18 (2de prestatie) tegen 5m17 en 5m16 als 2de en 3de poging van Lore. Nipter kan niet. Jane Silverans knalde de 200m af in een heel sterke 25.63, opnieuw een 2de plaats en 11 punten erbij. Als klap op de vuurpijl werd dan ook nog eens de 4x100m succesvol afgerond met een knappe 3de plaats. Op naar volgend jaar!!

Lees meer »